::مکانها ماهیگیری در ایران»» دریاچه ها و تالابها:

:: دریاچه امامزاده علی(Emamzadeh Ali lake):

 

دریاچه امامزاده علی (ع) در موقعیت جغرافیایی N355153 E520815 در استان مازندران واقع است. دریاچه امامزاده علی(ع) در نزدیکی آب اسک در جاده هرازو حدود 80 km تهران واقع شده . برای رسیدن به آن از مسیر جاجرود ، آبعلی ، پلور و آب اسک می بایستی عبور کرد . سالها پیش محل فعلی دریاچه همانند سایر نقاط رودخانه هراز،تقریبا رودخانه ای کم عمق و کم عرض بود .( لیکن در بهار سال 1377 یکی از بزرگترین زمینلغزشهای جاده هراز به وقوع پیوست. خوشبختانه با تخلیه بموقع کلیه اماکن مسکونی-تجاری اطراف محل، این حادثه تلفات جانی در بر نداشت. لیکن 600 متر از جاده هراز، یک روستای ییلاقی 15 خانواری خالی از سکنه بنام پشتک، زائر سرا و بقعه سه امامزاده و ... تخریب شدند.)

اکنون ماهی‌های قزل‌آلای خال‌سرخ و رنگین‌کمان در دریاچه امام زاده علی زندگی می‌کنند و کف دریاچه آثار درختان و گیاهان پیش از زمین‌لغزش دیده می‌شود. این دریاچه در نزدیکی آب اسک در جاده هراز قرار دارد. این دریاچه اکنون در اختیار باشگاه ماهیگیری امامزاده علی میباشد و علاقمندان به این ورزش مفرح میتوانند با ثبت نام در این باشگاه به ورزش ماهیگیری بپردازند. طول دریاچه در حدود 700 متر و عرض آن در حدود 130 متر است.

منابع: سایت بیابان های ایران | ویکی پدیا
تصاویر: -
بازنویسی: angling.ir

 

امامزاده گندمان گندمان
گندمان    

 

دانلود کتابهای ماهیگیری ورزشی
 

کلیه حقوق این وبسایت محفوظ است. این وبسایت ثبت قانونی شده و برداشت از مطالب آن برای سایتهای تجاری ممنوع است. سایتهای غیر تجاری با ذکر منبع مجاز به استفاده از مطالب هستند.
طراحی و اجرا: مهدی محجوب